Spektakl Dyplomowy Szkoły Aktorskiej "Podróż do wnętrza pokoju"

Projekt
zakończony
215
/ 2000 zł
8
wspierających
 

"PODRÓŻ DO WNĘTRZA POKOJU" Michała Walczaka w reż. Ewy Małecki

            Spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego



thumb_12474020_571875989637932_629130583


O SPEKTAKLU


Skóra to dwudziestokilkuletni chłopak, wieczny student, bojący się zobowiązań, sparaliżowany przez czekającą na niego odpowiedzialność. Ma kogoś, ale ucieka przed powagą relacji, wciąż szuka pracy, ale nadopiekuńczy rodzice asekurują każdy jego ruch. Trwa w impasie, a rzeczywistość wokół niego nie pomaga mu z niego wyjść. Nieporadnie postanawia wziąć się w garść, znaleźć swoje miejsce, więc wynajmuje pokój...


Pokój to miejsce, w którym materia ożywa, a ludzkie pragnienia wychodzą na pierwszy plan i rzeczywistości nie da się już kontrolować. To miejsce czarów, swego rodzaju eksperymentu psychologicznego, emocjonalna pułapka, w której tkwią bohaterowie. Im bardziej próbują się wyrwać, tym mocniej ich więzi.


Podróż do wnętrza pokoju to spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w reżyserii Ewy Małecki. Pełen inteligentnych gier z odbiorcą i psychologicznej prawdy zabiera w osobistą podróż, wobec której trudno pozostać obojętnym.


O NAS 


Pod czujnym okiem warszawskiej reżyserki Ewy Małecki pracują studenci ze Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego i dwóch starszych, doświadczonych aktorów, a także młody muzyk, scenograf, kostiumolożka i dramaturg. Nasza różnorodność i ciekawość siebie nawzajem powoduje, że projekt rozwija się wszechstronnie i niespodziewanie. Trzymajcie kciuki!


OD WAS


By wykończyć kostiumy i w pełni zrealizować projekt scenografii (tak istotnej przy spektaklu, którego jednym z bohaterów jest MIEJSCE), potrzebujemy wsparcia finansowego. Dlatego wysyłamy do Was gorącą prośbę o pomoc!


DLA WAS


Oferujemy wstęp na jedną z ostatnich prób generalnych, bilety na dowolny spektakl, możliwość poznania zarówno młodych, zapalonych aktorów jak i doświadczonej reżyserki, a także całej ekipy pracującej nad projektem.


OSOBY


thumb_kub_resize_600_600.jpg Jakub Podgórski - Skóra


 Student III roku Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach. Obecnie występuje w spektaklu Wesele w reż. Radosława Rychcika oraz Kształt rzeczy w reż. Pauliny Koniarskiej.


thumb_woj_resize_600_600.jpg Wojciech Żak - Złoty


 Student III roku Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach. Obecnie występuje w spektaklu Skazany na bluesa w reż. Arkadiusza Jakubika oraz Czarny ogród  w reż. Jacka Głomba.


thumb_ka%C5%9B_resize_600_600.jpg Katarzyna Dudek - Elka


 Studenta III roku Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach. Obecnie występuje w spektaklu  Wesele w reż. Radosława Rychcika.


thumb__hau_resize_600_600.jpg Bartłomiej Hauke - Kurtyna


 Student III roku Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach. Obecnie występuje w spektaklu Zaczarowany kufer w reż. Dariusza Wiktorowicza.


thumb___kar_resize_600_600.jpg Karol Gaj - Judasz


Absolwent Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach. Obecnie występuje w spektaklu Ożenek w reż. Nikołaja Kolady oraz Czarny ogród w reż. Jacka Głomba.


thumb_kupczak_resize_600_600.jpeg Wiesław Kupczak - Horacy Zewnętrzny


Oprócz ról teatralnych w Teatrze Śląskim i Teatrze Rozrywki, ma na swoim koncie również kreacje filmowe i telewizyjne. Zagrał w takich produkcjach, jak m.in. „Śmierć jak kromka chleba” (reż. K. Kutz), „Angelus” (reż. L. Majewski), „Drzazgi” (reż. M. Pieprzyca), „Kret” (reż. R. Lewandowski), „Jesteś Bogiem” (reż. L. Dawid), „Drogówka” i „Dom zły” (reż. W. Smarzowski) czy wielokrotnie nagradzanym na międzynarodowych festiwalach filmie „Z odzysku”
(reż. S. Fabicki). Można go również zobaczyć w filmie Jerzego Stuhra „Obywatel”. Wystąpił również w takich serialach jak „Na dobre i na złe”, „Kryminalni”, „Fala zbrodni” czy „Dom”.


thumb_gryzik_resize_600_600.jpeg Antoni Gryzik - Ojcomatka 


 W 1979 r. ukończył PWST w Krakowie pod kierunkiem profesorów H. Gryglaszewskiej i J. Jarockiego.
Z Teatrem Śląskim jest związany od końca lat 70. Poza rolami teatralnymi brał udział w kilkunastu filmach polskich, wyreżyserował także ponad 80 słuchowisk w Teatrze Polskiego Radia w Katowicach i Warszawie. Był również reżyserem spektakli w teatrze i Teatrze Telewizji. W 2005 roku Jacek Sieradzki umieścił go na liście 100 najlepszych aktorów w tygodniku „Polityka”.




REALIZATORZY:


Ewa Małecki - reżyseria

Reżyserka, animatorka kultury, dziennikarka, absolwentka wiedzy o kulturze w Katedrze Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Porzuciła pracę w korporacji, gdzie była kupcem strategicznym (zdobyta kolejna oś wykształcenia w SGH), by oddać się prawdziwej służbie ludziom oraz przystąpić do rewolucji i walczyć z kapitalizmem. Od 2013 roku jest studentką Akademii Teatralnej w Warszawie na kierunku reżyserii teatralnej. Do ciekawszych z jej realizacji można zaliczyć: Tape wg S. Belbera, Michael. Najmłodszy syn wg Uroczystości T. Vinterberga, M. Rukova, Wyrocznie niewinności wg Trojlusa i Kresydy W. Szekspira,   Obok na podstawie wiersza Eugeniusza Tkaczyszyna – Dyckiego oraz Walizkę  M. Sikorskiej – Miszczuk w Teatrze Collegium Nobilium.

 

Maciej Czuchryta - scenografia

Od 2014 roku jest studentem Wydziału Scenografii na Warszawskiej ASP. Na przełomie 2014-15 roku zrealizował kilka scenografii na Akademii Teatralnej (m.in. do Mewy A. Czechowa, Kochanków z Marony J. Iwaszkiewicza, Obok na podstawie wiersza E. Tkaczyszyna-Dyckiego). Stworzył również scenografię do videoartu #HaAdam (reż. Damian Josef Neć) zrealizowanego na wystawę Młodej Sztuki Żydowskiej w Krakowskim Muzeum Galicji.

 

Kamila Zabłocka - kostiumy

Studentka II roku scenografii w warszawskiej ASP. Ma spore doświadczenie w pracy przy filmach (m. in. Obce niebo w reż. Dariusza Gajewskiego, Ładnie tu w reż. Mateusza Czuchnowskiego, Prosta historia o morderstwie w reż. Arkadiusza Jakubika). Zajmuje się też kostiumami przy spektaklach (m. in. Balladyna Teatru Politechniki, Drzwi w służewskim Domu Kultury oraz Walizka w Teatrze Collegium Nobilium w reż. Ewy Małecki.)   


Grzegorz Łapiński - muzyka

Kompozytor oraz multiinstrumentalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. W latach 2010-2013 saksofonista zespołu Enej. Jest również laureatem wielu konkursów muzyki klasycznej oraz został półfinalistą międzynarodowego konkursu kompozycji muzyki filmowej - Cine Film Scoring Competition 2014. Obecnie Grzegorz Łapiński zajmuje się głównie muzyką elektroniczną oraz pisaniem muzyki do filmu oraz teatru.

Karolina Kowalczyk - dramaturgia

Studentka wydziału Wiedzy O Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła kurs dramaturgiczny Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych, pracowała jako dramaturg przy spektaklu Walizka Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk (reż. Ewa Małecki) w TCN-ie, obecnie bierze udział w rezydencji Studium Teatralnego "Koło".

 


thumb_1_resize_600_600.jpg thumb_2_resize_600_600.jpg

Regulamin komentowania