Zbieramy pieniądze na ukończenie i postprodukcję pełnometrażowego filmu sci-fi pt. „Dzisiaj – film z angielskimi napisami”.
W filmie biorą udział znakomite postaci polskiej sceny teatralnej, kabaretowej i muzycznej, gwarantujące niepowtarzalność efektu końcowego!!! Wojtek Solarz, Grzegorz Halama, Tymon Tymański, Marek Grabie!!!
Fabuła przedłuży Ci życie o wiele godzin – w zgodzie z zasadą, że minuta szczerego śmiechu to 10 min życia więcej!!!
Jest to produkcja absolutnie niezależna – wspierając nasz projekt naprawdę przyczyniasz się do rozwoju polskiego kina!!!
Na warszawskim placu budowy, nie wiadomo skąd, pojawia się odcinek autostrady. Trzeźwiejący po miesięcznej imprezie robotnicy nie potrafią wyjaśnić fenomenu. Sprawę przejmuje Agencja Badania Kosmosu. W tym samym czasie różni mieszkańcy stolicy doznają identycznej obsesji –wszystko przypomina im kosze na śmieci. Jeden z nich próbuje dotrzeć do prawdy ukrytej we własnym wnętrzu. Czym są mrugające do nas ze skrzyżowań światła? Co w środku serca robi wokalista zespołu „Miłość” Tymon Tymański? Co oznacza kombinacja cyfr: 000000, emitowana w stronę Ziemi z Obłoku Magellana? Czy najlepszy program do robienia wykresów połączony z aplikacją „Google Earth” poradzi sobie z jej rozszyfrowaniem? Pomóżcie nam dokończyć film, który jako jedyny mierzy się z tymi pytaniami!!! Zbierzmy razem kwotę potrzebną do dokończenia i postprodukcji pełnometrażowego filmu sci-fi pt. „Dzisiaj – film z angielskimi napisami”!!!
Marek Grabie – reżyser, scenarzysta, aktor.
Scenarzysta, aktor i satyryk. Sławę zyskał dzięki postaci Doktora Dreyfusa, w którą to wciela się w improwizowanym serialu „Spadkobiercy” (TV4). Założyciel i redaktor znanego satyrycznego miesięcznika „Nowy Pompon”, wspieranego przez Wisławę Szymborską.
Pod koniec dwudziestego wieku, nie bacząc na działania służb obcego wywiadu (po prostu się nimi nie interesował), przywiódł do Polski improwizację kabaretową (wraz z Grzegorzem Halamą tworzył tzw. „Tłumaczenia na żywo”).
Basałyk, pałęga i twórca nowych wyrazów.
Zdobywca wielu nagród, między innymi: Błękitnego Melonika Charliego (za uczynienie zabawnym serialu HBO) oraz Złotej Ireny w kategorii „Najlepszy aktor kabaretowy” (nagroda TVP2).
Twórca scenariuszy dla stacji: Comedy Central, HBO i TVP2.
Napisał książkę, a następnie przeczytał ją i wydał („Prawo jazdy z jedwabiu” ISBN 978-83-933661-0-1). Powieść doczekała się recenzji Marii Czubaszek:
„Przeczytałam, odjechałam i żałuję... że to nie ja napisałam.
Dawno, dawno temu miałam podobnie po przeczytaniu “Bez Piór” Woody Allena.”
Maria Czubaszek
Krzysztof
Gołębiowski - zdjęcia i współpraca autorska.
Mistrz ujmującego ujęcia i kontrolowanego kontrplanu! Z lenistwa
znajduje tak idealne ustawienie kamery, żeby nie trzeba było
jej później poruszać! Posiada żyłkę zarówno do wspaniałych
ujęć, jak i na czole. Potrafi ze steadicam przejść 35 km bez efektu jojo.
Prekursor ujęć, których styl został użyty i doceniony w
"Idzie".
Paweł Wolff – producent.
Producent, kierownik produkcji. Ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim, na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Właściciel Studia Filmowego Avantgarde Productions. Jeśli pije wodę to z najlepszych warszawskich kranów.
Filmy fabularne:
Anouar Abou-Hilal - kierownictwo produkcji.
Urodzony w 1988 roku w Maroku, gdzie przy pomocy telefonu nakręcił Casablankę. Student ostatniego roku reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autor etiud filmowych. Entuzjasta kina alternatywnego i nowofalowego w różnej postaci. Doświadczony w mniej alternatywnych produkcjach dla telewizji. Prywatnie gdy schodzi z planu interesuje się dinozaurami i biografią Elvisa Presleya. Wraca gdy pozostawieni na planie aktorzy zaczynają się denerwować.
Wojtek Solarz – aktor.
Aktor teatralny, filmowy i kabaretowy. Reżyser filmów niezależnych lub zależnych dosłownie od kilku rzeczy. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Kursu fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzej Wajdy. Aktor Teatru Ateneum oraz Teatru Narodowego w Warszawie. Zagrał wiele ról także na deskach innych teatrów… właściwie we wszystkich, w których były jakieś deski: Teatr Narodowy, Ateneum, Studio, Dramatyczny, Na Woli, Montownia, Laboratorium Dramatu.
Poszukiwany za wiele niebezpiecznie dobrych ról! Dożywotnio obsadzony w filmach J. J. Kolskiego, w „Strajku” V. Schlondorffa, „Popiełuszce'” R. Wieczyńskiego, „Bitwie Warszawskiej 1920″ J. Hoffmana, „Odzie do Radości” J. Komasy, „Wałęsie” A. Wajdy, „Teraz Ja” A. Jadowskiej, „Bogach” Łukasza Palkowskiego.
W role główne wcielił się w filmach: „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą” J. Bromskiego, w serialu „Sprawiedliwi” i filmie „80 milionów” w reżyserii W. Krzystka.
Autor filmów niezależnych: „Tajemnica Alberta” i „Norbert Juras i Syn”,
pokazywanych i nagradzanych m in. na festiwalach: w Gdyni, Wrocławiu oraz na Kultoffkino
w TVP Kultura. Laureat nagrody im. Jana Machulskiego za rolę w filmie „Odwyk” w
reż. K. Jankowskiego. Nominowany do Offowego Odkrycia Roku za rok 2010 oraz do
nagrody Złota Kaczka za rolę w filmie „80 milionów”.
Od 2010 roku występuje w „Kabarecie na Koniec Świata” na Scenie Przodownik
Teatru Dramatycznego w Warszawie, do którego również pisze teksty monologów,
skeczów i piosenek.
Przy sprzyjających warunkach pogodowych chodzi z prędkością 5,23 km na godzinę.
Tymon Tymański – aktor.
Kompozytor, tekściarz, felietonista i scenarzysta. Lider formacji Miłość (1988-2002), Kury (1992-2003), Tymon & The Transistors (2002 - ). Współzałożyciel głośnej trójmiejskiej wytwórni płytowej Biodro Records. Autor muzyki teatralnej i filmowej (m.in. "Sztos", "Wesele", "Polskie Gówno"); prezenter programu kulturalnego Łossskot w TVP 1, współprowadzący audycję "Ranne Kakao" w radiostacji Roxy FM. W relacjach z urzędem podatkowym - hiphopowiec. Poszukiwany przez FBI, gdyż bardzo chcą jego podpisu pod książką „ADHD –Autobiografia – Tymon Tymański”. Scenarzysta i odtwórca głównej roli w nagradzanym filmie „Polskie Gówno”. Wielkie chłopię - długie w nocy i wysokie za dnia!
Grzegorz Halama – aktor.
...a także scenarzysta i reżyser. Choć największą sławę zyskał dzięki działalności kabaretowej, dał się także poznać jako utalentowany aktor filmowy i teatralny. Nie waha się przytyć lub schudnąć do roli – nawet jeżeli oznacza to dla niego rezygnację z dyskomfortu lub jedzenie wyjątkowo smacznego jedzenia. Warsztat aktorski zdobył dzięki tak znanym nazwiskom, jak: Olga Szwajgier, Dorota Pomykała, Jacek Poniedziałek oraz on sam. Ukończył studium aktorskie Lart Studio.
Zagrał jedną z ról w spektaklu Teatru Telewizji ”Pielgrzymi”, w reżyserii Macieja Dejczera.
Jest odtwórcą głównej roli Wojaka Szwejka w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, w spektaklu pt. „SZWEJK”, w reżyserii Roberta Talarczyka.
Dubbingował takie Produkcje, jak:
Nagrał około 300 audycji radiowych wyemitowanych w Programie III Polskiego Radia.
Zagrał w produkcjach:
Emil Bonifacy – aktor.
Członek legendarnej grupy Kabaretus Fraszka, mało znanej formacji, która osiągnęła spektakularny sukces. Człowiek-orkiestra dęta. Jako jeden z pierwszych w Polsce praktykuje grę na instrumentach wirtualnych: e-Puzonie oraz iFlecie. Jest ruchomym filarem Grupy Improwizacyjnej Dźwięk Dż. W doświadczeniu aktorskim korzysta z takich słów jak "work in progress", "akt całkowity" i "przepraszam".
FUNDACJA PRZESTRZEŃ FILMOWA
ZASILAJĄ PROJEKT ENERGIĄ - PRZESMACZNIE NAS KARMIĄ!!!
Dla tych, którzy boja się, że kiedyś może nas z kosmosu zaatakować łąka:
Wersja dla tych, którzy wolą humor mniej abstrakcyjny!