Przedstawienie dyplomowe "Zimne dziecko"

Projekt
zakończony
1405
/ 7000 zł
82
wspierających
 

thumb_zimne%20dzieckoc%20600_adaptiveRes

Scena z próby przedstawienia „Zimne dziecko”, reż. Krzysztof Ogłoza, fot. Tomasz Ostrowski / FOTO-OTO

O projekcie

„Zimne dziecko" to spektakl dyplomowy studentów III roku Szkoły Aktorskiej Machulskich. Reżyserem przedstawienia jest Krzysztof Ogłoza – aktor teatralny i filmowy oraz pedagog w Szkole Aktorskiej Machulskich, na co dzień związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Znany z ról w takich produkcjach, jak m.in. „Ki“, „Chce się żyć“, „Układ zamknięty“, „Jak żyć”, „Żurek“, „Drzazgi“ czy „Koniec świata”.

Scenografką przedstawienia jest Agnieszka Roszkowska - aktorka również na stałe związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie oraz współpracująca z Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem Studio, Teatrem Rozmaitości oraz Teatrem IMKA. Grała m.in. w przedstawieniach Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy i Agnieszki Glińskiej.

Za projekcje wideo odpowiada Paweł Kloc - reżyser filmu „Kołysanka z Phnom Penh“, polskiego kandydata do Oscara dla najlepszego dokumentu. Autorką plakatu jest Magdalena Burdzyńska - malarka i graficzka. Katarzyna Figura objęła projekt patronatem honorowym.

Sceny z próby przedstawienia „Zimne dziecko”, reż. Krzysztof Ogłoza, fot. Tomasz Ostrowski / FOTO-OTO

Opis przedstawienia

"Zimne dziecko” to sztuka znanego niemieckiego dramaturga Mariusa von Mayenburga, która rozgrywa się w zamkniętym kręgu rodziny. Tu wszyscy uzależnieni są od zajmowania się wyłącznie sobą. Jedyną pasją i namiętnością bohaterów jest nieustająca gra pozorów i ucieczka w świat fantazji. Zacierają się granicę między tym co realne, a wyobrażone, co w konsekwencji umożliwia bohaterom odkrycie najskrytszych pragnień i tajemnic. Wnikliwa analiza kryzysu relacji rodzinnych, dosadnie ujęta w „Zimnym dziecku” nasuwa pytanie o przyszłość człowieka wychowującego się w społeczeństwie pozbawionym miłości.

O aktorach

W przedstawieniu występują studenci III roku Szkoły Aktorskiej Machulskich:

thumb___aktorzy%20zimen%20dziecko%20600_

Katarzyna Kucharska - wszystkowiedząca. Jestem zbyt inteligentna, żeby opisać siebie w jednym zdaniu.

Maksym Kierlik - catering. Przy mnie nikt nie umrze z głodu, zawsze mam dużo kanapek.

Michał Hołub - spadochroniarz. Biję rekord w najdłuższym pobieraniu nauki.

Dorota Zielińska - leniuszek. Olśniewam dopiero na premierze. Pasjami użalam się nad sobą.

Diana Kisiel - spóźnialska. Możesz mi mówić co mam robić i tak zrobię po swojemu.

Tomasz Florczak - wodzirej. Rozśmieszam wszystkich, zwłaszcza kiedy usiłuję być serio.

Patrycja Baczewska - dobry duszek. Mam w sobie bardzo dużo pozytywnej energii. Czasem za dużo.

Piotr Dyczewski - nowy. Jestem tutaj nowy.

Plakaty do przedstawienia "Zimne dziecko" autorstwa Magdaleny Burdzyńskiej

thumb_plakaty2_adaptiveResize_600_600.jp

Reszta zespołu

Agnieszka Roszkowska

thumb_rosia_adaptiveResize_600_600.jpg

Aktorka. Od 1999 roku w zespole Teatru Dramatycznego w Warszawie. Gościnnie współpracowała z Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem Stara Proch-OFFnia, Centrum Artystycznym M25, Teatrem Studio w Warszawie, Teatrem Rozmaitości w Warszawie, Teatrem IMKA Tomasza Karolaka. Grała m.in. w przedstawieniach Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy, Agnieszki Glińskiej, Pawła Miśkiewicza, Aleksandry Koniecznej, Remigiusza Brzyka, Jacka Papisa.

W 1995 roku na XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu otrzymała nagrodę za monodram „Bajka o dorastaniu". Za rolę Sylwii w „Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie" Petra Zelenki w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie była nominowana do Feliksa Warszawskiego za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą (Warszawa, 2005). "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" Leszka Kołakowskiego w reż. Jacka Papisa to jej debiut w nowej roli-scenografa i kostiumologa.

Paweł Kloc

thumb_klocu_adaptiveResize_600_600.jpg

Paweł Kloc ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w HBO oraz At Entertainment Ltd. jako producent i reżyser. Reżyserował reklamy, teledyski oraz programy telewizyjne. Został nagrodzony za reklamę dla Nationale Nederlanden na festiwalu Euroshots oraz za fabularny film krótkometrażowy "Dos Sombras" na festiwalu RealHeart w Toronto. Asystował Jarosławowi Szodzie i Boleslawowi Pawicy w pełnometrażowym filmie fabularnym "Handlarz cudów". Ukończył warsztay koprodukcyjne i scenariuszowe – Eave. 

Zadebiutował pełnometrażowym filmem dokumentalnym "Phnom Penh Lullaby" wyprodukowanym przez własną firmę produkcyjną Parallax. Film zakwalifikował się na ponad 70 festiwali. Został nagrodzony na festiwalu w Krakowie -Srebrny Lajkonik w konkursie polskim oraz Srebrny Lajkonik w konkursie międzynarodowym, na festiwalu Astra w Sibiu – nagroda główna, na festiwalu Signes de Nuits w Paryżu – nagroda główna, na fesiwalu CineDoc w Tbilisi – nagroda specjalna Jury, na festiwalu Dok Leipzig – wyróżnienie, na festiwalu IDFA w Amsterdamie – sekcja Best of Fest - najlepsze filmy roku. Film otrzymał nagrodę Gwarancje Kultury TVP Kultura oraz został wybrany i zgłoszony przez PISF do Oscara. 

Filmografia:
1996 - "D.K" fabuła, 30m.
1997 – "Zosia" dokument, 45m.
2000 - "Breaking Through" ("Przełamywanie") - fabuła, 8m.
2005 - "Dos Sombras" ("Dwa cienie") fabuła, III nagroda na festiwalu RealHeart w Toronto.
2011 - "Phnom Penh Lullaby" dokument, 98m.
2014 - "Niwidzialne" - found footage – 60m.

Krzysztof Ogłoza

thumb_dobosz_adaptiveResize_600_600.jpg

Aktor, pedagog. Od 2003 roku stale związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, gdzie zagrał w wielu spektaklach, współpracując z takimi reżyserami jak: Paweł Miśkiewicz, Andriej Moguczij, Grażyna Kania, Michael Marmarinos, Agnieszka Glińska czy Marcin Liber. Pracował również z Robertem Wilsonem a także dwukrotnie wziął udział w warsztatach Krystiana Lupy, których efektem był spektakl „Poszerzenie pola walki" w reż. Tomasza Węgorzewskiego w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Gościnnie gra również w Teatrze Imka Tomasza Karolaka i Teatrze Scena Prezentacje w Warszawie.

Teatrze Telewizji debiutował w nagrodzonym spektaklu „Pasożyt" w reż.Marcina Wrony. Później spotkał się m.in. z Izabellą Cywińską ("Dotknięcia" 2002, "Bar Świat" 2003), Olgą Lipińską ("Krakowiacy i górale" 2006), Krzysztofem Zaleskim ("Słowo honoru" 2007). Zagrał między innymi w filmach: Ryszard Bugajskiego ("Układ Zamknięty" 2013), Macieja Pieprzycy (w wielokrotnie nagrodzonym "Chce się żyć" 2013 i "Drzazgi" 2008), Leszka Dawida ("Ki" 2011), Ryszarda Brylskiego ("Żurek" 2003), Roberta Glińskiego (Wróżby Kumaka 2005), Szymona Jakubowskiego (Jak żyć 2008), Marleen Morris (Wichry Kołymy 2008), Anny Kazejak (epizod Śląsk w filmie "Oda do radości" 2005) i Marcina Wrony (w wielokrotnie nagrodzonym "Człowiek magnes" 2001). Został odznaczony przez Rektora Akademii Teatralnej Nagrodą im. Prokuratorskich „za twórcze osiągnięcia i podtrzymywanie etosu artysty".

W 2011 roku otrzymał nominację do nagrody Złota Kaczka w kategorii „najlepszy aktor" za rolę Anta w filmie „Ki" w reż. Leszka Dawida. Na XII-stym Festiwalu Dramaturgi Współczesnej w Zabrzu w 2012 został wyróżniony za rolę w spektaklu Kto zabił Alonę Iwanowną w reż. Michała Kmiecika.
W 2014 r otrzymał MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Aktualności

https://www.facebook.com/zimnedziecko


Miejsce

Studia Teatralnego Koło na terenie Soho Factory przy Mińskiej 25, Warszawa

Premiera: 2 lutego 2015

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę